Održana Skupština Udruge slijepih Pakrac – Lipik

Osigurani preduvjeti za nastavak uspješnog rada

U ponedjeljak, 21. veljače 2022. godine, Udruga slijepih Pakrac – Lipik je održala Skupštinu udruge koja je osim Redovne izvještajne, temeljem odluke Upravnog odbora donešene na 1. sjednici održanoj u veljači, a na prijedlog Predsjednika, postala Izborna. Naime, dosadašnja upravljačka tijela udruge su izabrana 2019. godine na mandat od 4 godine, no s obzirom na promjene u članstvu udruge, procijenjeno je kako je vrijeme za eventualne promjene u upravljačkim tijelima, a koje bi osigurale transparentnije i učinkovitije upravljanje udrugom. Stoga su članovi prisutni na Skupštini, nakon podnešenih izvještaja u radu i financijskog izvještaja za 2021. koji su jednoglasno usvojeni, nakon opoziva dosadašnjih članova upravnih tijela udruge imali priliku predložiti kandidate te izabrati Predsjednika/cu, te članove/članice Upravnog i Nadzornog odbora. Nakon iznošenja prijedloga kandidata se pristupilo glasanju koje je utvrdilo kako gdin. Stanko Kovačić, dosadašnji Predsjednik udruge ima punu podršku svih prisutnih članova za novi četverogodišnji mandat, u Upravni odbor udruge su izabrani Alma Hrenovac (reizbor) te Franjo Crepulja, Đurđica Šmidt i Vinko Paragi (novoizabrani članovi), te u Nadzorni odbor Marija Žoldoš, Slavica Hruška i Milka Lovrić. Članovi su izabrali gdina. Franju Crepulju iz Poljane za dopredsjednika. Gdin. Franjo Crepulja je postao član naše udruge 2020. godine te se od tada aktivno uključio u sve aktivnosti udruge, a osobito sportske postavši član naše pikado sekcije i ostvarivši odličan prvi nastup na turniru u pikadu održanom povodom obilježavanja Dana grada Lipika u listopadu prošle godine. Gdin. Kovačić se zahvalio svima na ponovnom izboru za Predsjednika udruge te je pozvao članove Upravnog i Nadzornog odbora na veći angažman u procesima donošenja odluka i upravljanju udrugom dok je izrazio i veliko zadovoljstvo brojem žena u upravljačkim tijelima udruge. Isto tako je istaknuo kako ga raduje ravnomjerna geografska raspoređenost izabranih članova jer su nesvjesno postigli uravnoteženost birajući članove iz Marinog sela, Poljane, Lipika, Pakraca i Velikog Banovca. Isto tako se zahvalio u svoje ime i u ime dosadašnjeg Upravnog odbora svim članovima, suradnicima, djelatnicima na dosadašnjem uspješnom radu i suradnji. Posebno se zahvalio volonterima i vanjskim suradnicima jer njihov doprinos je ogroman u radu, razvoju i održivosti Udruge.

Članovi udruge na Skupštini 21. veljače 2022.

Similar Posts