Igrane serije s audio-deskripcijom

Na HTV-3, ponedjeljkom oko 21:00 sat se emitira igrana serija „Nestali“ redatelja Kristijana Milića. Na HTV 1 u isto vrijeme seriju mogu pratiti i gluhe i nagluhe osobe pomoću titlova s uključenom teletekst stranicom 888. Serija ima četiri epizode.

Od 2. ožujka 2020. kreće emitiranje treće sezone igrane serije „Novine“ redatelja Dalibora Matanića, također na HTV 3. Serija ima deset nastavaka i također će se emitirati svaki ponedjeljak. Također, u isto vrijeme će na HTV 1 seriju moći pratiti i gluhe i nagluhe osobe (titlovi s teletekst stranice 888).

Programski sadržaji koji su prilagođeni slijepim i slabovidnim osobama imaju oznaku (AD) u rasporedima.

Hrvatski savez slijepih se nada kako će u suradnji s HRT- om u sljedećem razdoblju unaprijediti kvalitetu i kvantitetu sadržaja za slijepe i slabovidne osobe.

Similar Posts